ŠKODA vyrobila v roku 2017 už 1 milión automobilov

October 31, 2017
ŠKODA AUTO spoločne so svojimi partnermi vyrobila v tomto roku už 1 milión automobilov, pričom miliónty automobil vyšiel z výrobnej linky už v októbri.
  • Okrem modelov OCTAVIA, FABIA a SUPERB prispieva k rastu výroby aj veľké SUV KODIAQ
  • Úspešný príbeh: Výroba automobilov ŠKODA od roku 1991 vzrástla na sedemnásobok

ŠKODA AUTO spoločne so svojimi partnermi vyrobila v tomto roku už 1 milión automobilov. Automobilka vyprodukovala sedemciferný počet v jednom kalendárnom roku už štvrtýkrát za sebou, tentokrát však miliónty automobil vyšiel z výrobnej linky už v októbri. Najväčší podiel na tomto úspechu majú modely ŠKODA FABIA, OCTAVIA a SUPERB, ďalší rast výroby v tomto roku predznamenáva veľké SUV ŠKODA KODIAQ. Zvýšenie objemu výroby možno očakávať aj v súvislosti s novým kompaktným SUV ŠKODA KAROQ, ktoré je uvádzané na trhy v tomto období.

„Milión vyrobených automobilov je pre nás dôležitým míľnikom,“ hovorí člen predstavenstva ŠKODA AUTO za oblasť výroby a logistiky Michael Oeljeklaus. „Toto jubileum je dôkazom výkonnosti našich výrobných závodov a tiež kompetentnosti nášho personálu. V tomto roku smerujeme opäť k novému výrobnému rekordu,“ pokračuje Oeljeklaus.

ŠKODA AUTO spoločne so svojimi výrobnými partnermi už po štvrtýkrát za sebou prekonala počet jeden milión vyrobených automobilov v kalendárnom roku. Tradičná automobilka z Mladej Boleslavi dosiahla v roku 2017 tento míľnik skôr ako kedykoľvek predtým. Okrem vysokého dopytu po bestselleri ŠKODA OCTAVIA a modelových radoch SUPERB a FABIA, k navýšeniu výroby rozhodujúcim spôsobom prispelo aj úspešné uvedenie SUV modelu ŠKODA KODIAQ. Najmladším členom rodiny ŠKODA je kompaktné SUV ŠKODA KAROQ, ktoré automobilka uvádza na jednotlivé trhy v tomto období.

Jeden milión automobilov, prvýkrát v histórii spoločnosti vyrobených už v októbri, potvrdzuje úspešný príbeh, ktorý automobilka ŠKODA AUTO napísala v uplynulom štvrťstoročí, keď sa zaradila medzi zavedených veľkoobjemových výrobcov. Od spojenia s koncernom Volkswagen v roku 1991 vzrástla výroba na sedemnásobok. ŠKODA v súčasnosti vyrába sedem modelových radov a vyše 40 modelových variantov.

Pri svojom rastovom kurze ŠKODA vsádza na svoju výkonnú medzinárodnú výrobnú sieť. V domovskej krajine má spoločnosť okrem hlavného závodu v Mladej Boleslavi ďalšie výrobné závody v Kvasinách a Vrchlabí. Okrem toho sa automobily ŠKODA vyrábajú aj v závodoch koncernu Volkswagen alebo v spolupráci s lokálnymi partnermi v Číne, Indii, Rusku, Kazachstane, Alžírsku, na Ukrajine a na Slovensku.

Najnovšie správy