Martin Koči tretí na pretekoch ,,Ice Race of Champions“ v Zell am See

February 5, 2020
Jazdci ŠKODA bavili približne 16 000 fanúšikov pretekov a rely, ktorí sa prišli pozrieť na akciu GP Ice Race v rakúskom Zel lam See - Kaprun.
  • Majster Nemecka Fabian Kreim bol najrýchlejším mužom zo štyroch jazdeckých šampónov, ktorí sa posadili za volant identického vozidla ŠKODA FABIA Rally2 evo počas GP Ice Race v Zell am See - Kaprun
  • Približne 16 000 divákov sledovalo umenie štyroch jazdcov ŠKODA, ktorí sa proti sebe postavili v súbojoch na ľadovej trati: juniorského majstra Európy (ERC1 Junior) Filipa Mareša, majstra Slovenska Martina Kočiho, majstra Nemecka Fabiana Kreima a vicemajstra Rakúska Juliana Wagnera

Jazdci ŠKODA bavili približne 16 000 fanúšikov pretekov a rely, ktorí sa prišli pozrieť na akciu GP Ice Race v rakúskom Zel lam See - Kaprun. O víťazstve v súťaži ,,Ice Race of Champions“ bojovali za volantom špeciálu ŠKODA FABIA Rally2 evo s pohonom všetkých kolies a výkonom 290 k traja držitelia majstrovských titulov a jeden vicemajster. Najrýchlejším mužom, ktorý zaznamenal jedno víťazstvo a jedno druhé miesto, bol majster Nemecka Fabian Kreim, za ním skončil Julian Wagner (A). Tretie miesto v konečnom hodnotení obsadil Slovák Martin Koči.

Počas prvého februárového víkendu sa konala unikátna akcia GP Ice Race, na ktorej sa stretlo približne 150 jazdcov s historickými aj modernými závodovými a rely vozidlami. Filip Mareš z Českej republiky (juniorský majster Európy ERC1, 2019), Martin Koči (majster Slovenska) a Fabian Kreim (majster Nemecka) vyhrali majstrovské tituly v roku 2019. Julian Wagner, ktorý bol v Rakúsku domácim jazdcom, skončil v rakúskom šampionáte 2019 tesne za víťazom. Počas súbojov v rámci pretekov ,,Ice Race of Champions“ išiel každý z nich s identickým vozidlom ŠKODA FABIA Rally2 evo, ktoré pripravil továrenský tím.

Pretekov GP Ice Race of Chapmions v Zell am See sa po prvýkrát zúčastnil aj aktuálny majster Slovenska v rely Martin Koči. Ten si preteky naozaj užil a celé preteky hodnotí veľmi pozitívne. „Bola to naozaj podarená akcia, prišlo veľké množstvo divákov a myslím, že sa naozaj bolo na čo pozerať. Neviem, či som predtým videl toľko skvostných áut pohromade, ale jazdiť takéto autá, ako historické formule po ľade na pneumatikách s hrotmi, som videl určite po prvýkrát.“ Na trati sa stretli naozaj skúsení a vyrovnaní jazdci a podmienky na jazdenie boli skutočnou výzvou pre všetkých. „Podmienky na trati sa stále menili (ľad, sneh, voda) a preto bolo potrebné improvizovať. Bolo zaujímavé vidieť, ako sa stále v daných podmienkach darilo niekomu inému. Napríklad v kvalifikácii som bol najrýchlejší ja, ale potom sa poradie každou jazdou menilo. Bolo to vyrovnané a hlavne bola to show pre divákov. Celkovo to ale najlepšie zvládol Fabian, k čomu mu gratulujem. V stane ŠKODA Motorsport sme mali s jazdcami veľmi dobrú atmosféru. Bolo to pre mňa veľmi inšpirujúce, stretnúť sa s majstrami okolitých krajín. Ďakujem ŠKODA Motorsport za túto príležitosť,“ hodnotí Martin Koči priebeh pretekov.

Víťazstvo v súťaži ,,Ice Race of Champions“ sa určilo na základe sčítania výsledkov pretekov zo soboty a nedele. Fabian Kreim, ktorý v sobotu zvíťazil a v nedeľu bol na druhom mieste, skončil celkovo prvý. Za ním došiel Julian Wagner, ktorý v sobotu obsadil tretie a v nedeľu prvé miesto. Bronz si odniesol Slovák Martin Koči. Ten v sobotu skončil na druhom mieste a v nedeľu bol štvrtý. Pre štvrtého Filipa Mareša bola akcia GP Ice Race vítanou príležitosťou k príprave a tréningu jazdy na ľade a snehu. Juniorský majster Európy (ERC1) pôjde s privátne nasadeným vozidlom ŠKODA FABIA Rally2 evo na nadchádzajúcej Švédskej rallye (12.2.-16.2. 2020).

Jan Kopecký, ktorý v roku 2019 na GP Ice Race s vozidlom ŠKODA FABIA zvíťazil vo svojej kategórií, je majstrom sveta kategórie WRC2 z roku 2018 a sedemnásobným majstrom Českej republiky, si tohtoročné GP Ice Race užil ako kouč mladých jazdcov a súčasne s vozidlom ŠKODA FABIA Rally2 evo bavil divákov pri predvádzacích jazdách.

Výsledky preketov ,,Ice Race of Champions“ na GP Ice Race 2020:

  1. Fabian Kreim (D), ŠKODA FABIA Rally evo, 18 bodov
  2. Julian Wagner (A), ŠKODA FABIA Rally evo, 16 bodov
  3. Martin Koči (SK), ŠKODA FABIA Rally2 evo, 12 bodov
  4. Filip Mareš (CZ) ŠKODA FABIA Rally2 evo, 10 bodov

Číslo dňa: 16 000

Na GP Ice Race 2020 v Zell am See - Kaprun sa prišlo pozrieť približne 16 000 divákov

Najnovšie správy