ŠKODA KODIAQ je víťazom hodnotenia nemeckého časopisu AUTO TEST pre rok 2017

July 19, 2017
Veľké SUV ŠKODA KODIAQ dosiahlo najlepší výsledok zo všetkých importovaných automobilov, ktoré nemecký odborný magazín AUTO TEST testoval v uplynulých 12 mesiacoch.
  • SUV značky ŠKODA vyhralo s najvyšším počtom bodov zo všetkých 500 importovaných vozidiel
  • Od svojho uvedenia na trh na začiatku roka 2017 ŠKODA KODIAQ získala už 29 ocenení
  • V hodnotení redakcie AUTO TEST zvíťazila česká značka už štvrtýkrát za sebou
  • Automobilka získala double: Na druhom mieste skončila ŠKODA SUPERB COMBI

ŠKODA KODIAQ zvíťazila v hodnotení časopisu AUTO TEST za rok 2017. Veľké SUV so 676 bodmi dosiahlo najlepší výsledok zo všetkých importovaných automobilov, ktoré nemecký odborný magazín AUTO TEST testoval v uplynulých dvanástich mesiacoch. ŠKODA toto ocenenie získala už štvrtýkrát za sebou. Zároveň je to už 29. ocenenie, ktoré ŠKODA KODIAQ získala od štartu svojho predaja na začiatku roka. Na druhom mieste sa umiestnila ŠKODA SUPERB COMBI, čím českej automobilke zabezpečila double.

„V tomto náročnom boji sa len zriedka podarí zvíťaziť novému modelu. ŠKODA KODIAQ je skutočným víťazným typom,“ vyzdvihuje časopis AUTO TEST výnimočnosť SUV značky ŠKODA. Odborný časopis testoval automobil ŠKODA KODIAQ v najvyššej verzii s motorom 2,0 TDI a výkonom 140 kW (190 k), priamo radenou prevodovkou a pohonom všetkých kolies s porovnateľne vybavenými konkurentmi. Prvé veľké SUV českej značky získalo so 676 bodmi najlepší výsledok zo všetkých testovaných importovaných vozidiel za uplynulých dvanásť mesiacov. ŠKODA KODIAQ presvedčila porotu predovšetkým bohatou ponukou priestoru. „K tomu sme pripočítali vysokú variabilitu, dobrý pomer ceny a výkonu a najlepšie jazdné vlastnosti,“ zhoduje sa odborná komisia.

Hneď za víťazným modelom ŠKODA KODIAQ sa na druhom mieste so 646 bodmi umiestnila ŠKODA SUPERB COMBI, minuloročný víťaz hodnotenia časopisu AUTO TEST. Vlajková loď automobilky tým pre značku zavŕšila double. ŠKODA okrem toho slávila aj štvrté víťazstvo za sebou, keď v hodnotení dovezených automobilov v rokoch 2014 a 2015 dominovala ŠKODA OCTAVIA.

Nemecký časopis AUTO TEST udeľuje ceny najlepším autám niekoľkých kategórií za uplynulých dvanásť mesiacov od roku 2008. Ročne odborníci otestujú približne 500 vozidiel všetkých tried a najazdia pritom viac ako milión testovacích kilometrov. Pri hodnotení sa zameriavajú na kvalitu automobilu, bezpečnosť, predaj, príplatkovú výbavu, prevádzkové náklady, výkon a spotrebu.

ŠKODA KODIAQ získala 29. ocenenie

Pre model ŠKODA KODIAQ je prvé miesto v hodnotení časopisu AUTO TEST už 29. ocenením od štartu jeho predaja na začiatku tohto roka. Nové SUV značky ŠKODA okrem toho získalo titul „Best Cars 2017“ britského časopisu What Car?, Zlatý volant magazínu Auto bild Slovensko, stalo sa Autom roka 2017 nielen na Slovensku, ale aj v Českej republike, Poľsku a v Bulharsku, SUV roka v Číne a vo Francúzsku, autom roka s pohonom všetkých kolies v Nemecku. Tiež získalo dve ceny Red Dot Award za vynikajúci dizajn.

Najnovšie správy