ŠKODA KAROQ oslávi výstavnú premiéru vo Frankfurte

September 4, 2017
ŠKODA predstaví svoje nové kompaktné SUV KAROQ na autosalóne IAA vo Frankfurte nad Mohanom
  • Nové kompaktné SUV je pokračovaním SUV ofenzívy značky
  • Premiéra u značky ŠKODA: Individuálne programovateľný digitálny prístrojový panel
  • Posádka vždy online vďaka LTE-modulu a službám ŠKODA Connect
  • Najväčší objem batožinového priestoru vo svojej triede
  • Všetky nové modely značky ŠKODA bude možné vidieť od 12. do 24. septembra na autosalóne IAA v hale 3

Na scénu prichádza nová ŠKODA KAROQ. Česká automobilka na autosalóne IAA vo Frankfurte nad Mohanom predstaví svoje nové kompaktné SUV. Po prvýkrát bude mať verejnosť šancu vidieť aj nový digitálny prístrojový panel. Vďaka LTE modulu a službám ŠKODA Connect je SUV vždy online. Dizajn modelu ŠKODA KAROQ vychádza z nového dizajnového jazyka vozidiel SUV mladoboleslavskej značky, v ktorom sa snúbi nadčasovosť a dynamika. ŠKODA KAROQ, ako aj ďalšie nové modely, bude automobilka prezentovať vo Frankfurte nad Mohanom od 12. do 24. septembra 2017 v hale číslo 3.


ŠKODA KAROQ je SUV s charakterom: nadčasový, emocionálny a dynamický dizajn s radom kryštalických prvkov je poňatý v duchu nového dizajnového jazyka vozidiel SUV značky ŠKODA. Kompaktný model je dlhý 4 382 milimetrov, široký 1 841 milimetrov a vysoký 1 605 milimetrov. Garantom veľkorysej ponuky priestoru pre cestujúcich je 2 638 milimetrov dlhý rázvor. Batožinový priestor má v päťmiestnom usporiadaní interiéru základný objem 521 l. Pri sklopených zadných sedadlách vzrastie objem pre batožinu na 1 630 l. Typickým prvkom vozidiel značky ŠKODA sú Simply Clever riešenia, na ktoré je nové kompaktné SUV bohaté. Patrí k nim napríklad virtuálny pedál pre bezdotykové otváranie piatych dverí a voliteľné zadné sedadlá VarioFlex. V spojení s týmto systémom je základná veľkosť priestoru pre batožinu variabilná a pohybuje sa od 479 do 588 l. VarioFlex pozostáva z troch samostatných, individuálne nastaviteľných sedadiel, ktoré sa dajú aj vybrať z vozidla – kompaktné SUV sa potom vďaka maximálnemu nákladovému priestoru s objemom 1 810 l premení na malú dodávku.

ŠKODA KAROQ je najdigitálnejším vozidlom v modelovej palete značky ŠKODA. Po prvýkrát ponúka voľne programovateľný digitálny prístrojový panel. Jeho ukazovatele sa dajú individuálne usporiadať a sú prepojené s infotainmentom. Rozsiahle prepojenia automobilu, vodiča a spolujazdcov zaistí mimoriadne komfortnú a bezpečnú jazdu. Práve konektivita vedie k lepšiemu zdieľaniu informácií, bohatšej ponuke zábavy, väčšiemu komfortu a bezpečnejšej jazde. ŠKODA KAROQ disponuje najnovšími infotainment systémami. Všetky kapacitné dotykové displeje sa pýšia skleneným dizajnom. Vďaka LTE modulu a najaktuálnejšiemu navigačnému systému s WiFi-hotspotom, je posádka vždy online.

Nové mobilné on-line služby ŠKODA Connect sú rozdelené do dvoch kategórií: Infotainment Online, slúžiaci pre informácie a navigáciu, a služby Care Connect, ktoré pomáhajú pri poruchách a v núdzi. Tiesňové volanie Emergency Call v prípade nehody automaticky privolá pomoc. Ďalšie on-line služby fungujú prostredníctvom aplikácie ŠKODA Connect App. S nimi jen možné vozidlo pomocou chytrého telefónu na diaľku kontrolovať, konfigurovať a tiež aj nájsť.

Inteligentné prepojenie medzi vozidlom a chytrým telefónom dosahuje v modeli KAROQ novú úroveň. Phonebox s indukčným nabíjaním pripojuje chytrý telefón k anténe vozidla, a súčasne ho bezdrôtovo nabíja.

Vo vozidle ŠKODA KAROQ je k dispozícii široká škála asistenčných systémov. Pre vyšší komfort ponúka nové kompaktné SUV Park Assist, Lane Assist alebo Traffic Jam Assist. Vďaka systémom Blind Spot Detect, Front Assist s prediktívnou ochranou chodcov alebo Emergency Assist je jazda autom bezpečnejšia. Kompaktné SUV ponúka komfortný koncept osvetlenia s Full LED svetlometmi a LED zadnými svietidlami a ambientným LED osvetlením interiéru.

Zákazník si môže vyberať z piatich motorov s výkonmi od 85 kW (115 k) do 140 kW (190 k). Motory majú zdvihový objem 1,0, 1,5, 1,6 a 2,0 litrov. S výnimkou najsilnejšieho vznetového motoru sú všetky agregáty dodávané buď so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo sedemstupňovou prevodovkou DSG. Motor 2,0 TDI s výkonom 140 kW (190 k) je sériovo dodávaný s pohonom všetkých kolies a sedemstupňovou prevodovkou DSG. Nový motor 1,5 TSI je vybavený systémom odpojovania valcov.

Aj podvozok definuje mierky vo svojom segmente a ukazuje svoje kvality aj mimo spevnenej cesty. Od výbavového stupňa Ambition je k dispozícii aj voľba jazdného profilu v režimoch Normal, Sport, Eco, Individual a Snow (vo verzii 4×4).

Najnovšie správy