ŠKODA KAROQ sa prvýkrát predstavila slovenským motoristom na autosalóne v Nitre

October 5, 2017
ŠKODA na nitrianskom autosalóne v exkluzívnej slovenskej premiére predstavila svoju najaktuálnejšiu novinku - kompaktné SUV ŠKODA KAROQ.

ŠKODA KAROQ sa prvýkrát predstavila slovenským motoristom na autosalóne v Nitre


 • Exkluzívna slovenská premiéra nového kompaktného SUV ŠKODA KAROQ
 • Vo výstavnej premiére na Slovensku aj najsilnejšia ŠKODA OCTAVIA RS 245
 • Expozícia ŠKODA AUTO s deviatimi modelmi značky v pavilóne F na výstavisku Agrokomplex od 5. do 8. októbra 2017


Nitra 5. októbra 2017 – ŠKODA dnes na nitrianskom autosalóne v exkluzívnej slovenskej premiére predstavila svoju najaktuálnejšiu novinku - kompaktné SUV ŠKODA KAROQ. Výstavnú premiéru absolvovala aj najrýchlejšia ŠKODA OCTAVIA všetkých čias s označením RS 245 s výkonom až 180 kW (245 k). Návštevníkom autosalónu česká automobilka predstavila dokopy deväť modelov vrátane najväčšieho SUV ŠKODA KODIAQ a vlajkovej lode ŠKODA SUPERB v športovej verzii SPORTLINE. Expozíciu ŠKODA nájdu fanúšikovia značky v pavilóne F na výstavisku Agrokomplex Nitra do nedele 8. októbra 2017.

„Tesne po svetovej výstavnej premiére vo Frankfurte je nitriansky autosalón druhým miestom v Európe, na ktorom sa verejnosť môže naživo zoznámiť s najnovším SUV našej značky, modelom ŠKODA KAROQ. Som presvedčený, že fanúšikom motorizmu so športovým srdcom sa zvýši tep aj pri pohľade na športovo ladený model ŠKODA OCTACIA RS 245, ktorý takisto na Slovensku predstavujeme prvý raz. Okrem týchto ťahákov si návštevníci môžu sadnúť za volant aj ďalších štýlových modelov ŠKODA, vrátene nášho najväčšieho SUV ŠKODA KODIAQ,“ hovorí Ing. Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

ŠKODA KAROQ – emotívne SUV s veľkorysým priestorom a špičkovou konektivitou

Nové kompaktné SUV je pokračovaním úspešnej SUV ofenzívy značky ŠKODA. Vzhľad automobilu vychádza z nového dizajnového jazyka SUV vozidiel českej automobilky. Je nadčasový, dynamický a vzbudzuje emócie.

Kompaktná karoséria je dlhá 4 382 milimetrov, široká 1 841 milimetrov a vysoká 1 603 milimetrov. Vďaka rázvoru s dĺžkou 2 638 milimetrov si posádka automobilu môže užívať pohodlie veľkorysého priestoru. Bezkonkurenčným objemom sa vyznačuje aj batožinový priestor. V päťmiestnom usporiadaní interiéru má základný objem 521 litrov, po sklopení zadných sedadiel vzrastie až na 1 630 litrov. S voliteľným systémom VarioFlex, ktorý pozostáva z troch samostatných individuálne nastaviteľných zadných sedadiel, ktoré sa dajú z vozidla aj vybrať, možno priestor pre batožinu zväčšiť až na 1 810 litrov. Systém VarioFlex patrí k mnohým Simply Clever riešeniam, ktorými je toto nové kompaktné SUV bohato vybavené. Ďalším z nich je napríklad aj virtuálny pedál, ktorý umožňuje bezdotykové otváranie piatych dverí.

ŠKODA KAROQ je zároveň najdigitálnejším vozidlom spomedzi všetkých modelov značky. Prvýkrát je vybavené voľne programovateľným digitálnym prístrojovým panelom. Jeho ukazovatele možno individuálne usporiadať a sú prepojené s najnovšími infotainment systémami. Rozsiahle prepojenie automobilu, vodiča a spolujazdcov vedie k lepšiemu zdieľaniu informácií, bohatšej ponuke zábavy, väčšiemu komfortu a bezpečnejšej jazde. Vďaka LTE modulu a najaktuálnejšiemu navigačnému systému s WiFi-hotspotom je posádka auta vždy online. Novinkou pre značku ŠKODA je tiež možnosť ovládať vybrané funkcie gestami (infotainment systém Columbus). Vo vozidle je k dispozícii široká škála prepracovaných asistenčných a bezpečnostných systémov. Kompaktné SUV ponúka komfortný koncept osvetlenia s Full LED svetlometmi, LED zadnými svietidlami a ambientným LED osvetlením interiéru.

Motorová paleta modelu sa skladá zo štyroch pohonných jednotiek. K dispozícii sú dva benzínové agregáty 1,0 TSI s výkonom 85 KW (115 k) a 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a systémom Active Cylinder Management Technology, ktorý v určitých prevádzkových režimoch odpája dva valce, čím prispieva k úspore paliva. Motoristi si môžu vybrať aj z dvoch vznetových motorov 1,6 TDI s výkonom 85 kW (115 k) a 2,0 TDI s výkonom 110 kW (150 k) a pohonom všetkých štyroch kolies (4x4). Verzia s motorom 2,0 TDI s výkonom 140 kW (190 k) 4x4 príde na trh v prvej polovici roku 2018.

Nové SUV ŠKODA KAROQ je možné objednávať v predpredaji u všetkých autorizovaných predajcov značky ŠKODA na Slovensku v dvoch vyšších výbavových stupňoch Ambition a Style v cene od 19 770 eur. Prvé predvádzacie vozidlá budú k dispozícii pri oficiálnom vstupe modelu na slovenský trh v prvej polovici novembra 2017.

Nová ŠKODA KAROQ prichádza, rovnako ako ďalšie modely ŠKODA, s predĺženou zárukou na 5 rokov alebo 100 000 km, inovatívnymi službami ako je Doživotná Garancia Mobility Premium a s ponukou predplatených Servisných balíkov v rámci doplnkovej výbavy.


Najrýchlejšia ŠKODA OCTAVIA RS 245

Vybavená silným štvorvalcovým benzínovým motorom 2,0 TSI s výkonom zvýšeným na 180 kW (245 k) predstavuje ŠKODA OCTAVIA RS 245 najsilnejšiu verziu sériového modelu ŠKODA OCTAVIA všetkých čias. Na nitrianskom autosalóne tiež zažíva svoju slovenskú výstavnú premiéru.

Silný motor a inovatívna technika podvozku vrátane elektrohydraulicky ovládanej uzávierky predného diferenciálu (VAQ) zaručujú skvelý zážitok z jazdy. Maximálna rýchlosť tohto automobilu je elektronicky obmedzená na 250 km/h. Liftback zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 6,6 s, kombi za 6,7 s. ŠKODA OCTAVIA RS 245 je tak určená športovo, a zároveň rodinne zameraným motoristom.

V základnej výbave ŠKODA OCTAVIA RS 245 ponúka okrem iného Full LED predné svetlomety, LED hmlové svetlomety a TOP LED zadné svetlá, systém Front Assist doplnený o prediktívnu ochranu chodcov, navigačný systém AMUNDSEN s 8 reproduktormi a rozhraním SmartLink+, online služby na 1 rok s mapami Európy, Bluetooth handsfree s hlasovým ovládaním, ambientné osvetlenie interiéru, dáždnik pod sedadlom spolujazdca, predné a zadné parkovacie senzory a multifunkčný športový kožený volant. Nechýbajú ani elektricky nastaviteľné predné sedadlá – pre vodiča aj s pamäťou nastavení.

Charakter automobilu prezrádza nielen športový podvozok so zníženou svetlou výškou, ale aj 19-palcové disky XTREME z ľahkej zliatiny, čierny dizajn paket s rámikom prednej masky a vonkajšími krytmi spätných zrkadiel v čiernej lesklej farbe, ako aj a športové sedadlá so zvýšenými bočnicami s čalúnením v kombinácii Alcantary a kože.

Model ŠKODA OCTAVIA RS 425 je možné objednávať v dvoch karosárskych verziách. Cena liftbacku so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou sa začína od 30 020 eur a so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG od 32 020 eur. Verziu combi si môžu motoristi objednať s príplatkom 850 eur. Vo svojej triede kompaktných vozidiel tak ŠKODA OCTAVIA RS 425 ponúka vodičom vynikajúci pomer ceny a hodnoty.


Deväť štýlových automobilov v expozícii ŠKODA v pavilóne F

ŠKODA na nitrianskom autosalóne predstavuje spolu deväť atraktívnych modelov. V stánku značky nemôže chýbať najväčšie SUV, ktorým automobilka s veľkým úspechom odštartovala svoju celosvetovú ofenzívu v tomto segmente. Svoje prvé veľké SUV ŠKODA KODIAQ predstavuje v outdoorovom prevedení SCOUT s pohonom 4x4.

V Nitre sa motoristi zoznámia aj so športovo nabrúsenou verziou vlajkovej lode ŠKODA SUPERB v prevedení SPORTLINE s pohonom 4x4. Portfólio predstavovaných modelov dopĺňajú ešte modernizované CITIGO a RAPID SPACEBACK či FABIA s novým trojvalcovým motorom 1,0 TSI. Súčasťou stánku je aj expozícia s produktmi ŠKODA Originálneho príslušenstva.

Značku ŠKODA na výstave Austosalón Autoshow Nitra 2017 prezentujú autorizovaní partneri ŠKODA: Autoprofit Galanta, Porsche Nitra, Moto Jas Nitra a Bayern Center Hlohovec.

Expozíciu ŠKODA fanúšikovia značky nájdu v pavilóne F na výstavisku Agrokomplex Nitra do 8. októbra 2017.

Zoznam vystavených modelov ŠKODA na autosalóne v Nitre:

 • CITIGO Style 1,0 MPI 55 kW - zelená kiwi - čierna strecha
 • FABIA Style 1,0 TSI / 81 kW - zelená rallye metalíza/strieborná strecha
 • FABIA Combi Drive 1,0 TSI / 81 kW - modrá race metalíza
 • RAPID Spaceback Style 1,0 TSI / 81 kW - sivá quartz metalíza
 • OCTAVIA RS 245 2,0 TSI / 180 kW - červená corrida
 • SUPERB SportLine 2,0 TSI / 206 kW 4x4 - biela moon metalíza
 • KODIAQ Style 2,0 TDI / 140 kW 4x4 - biela moon metalíza
 • KODIAQ Scout 2,0 TDI / 140 kW 4x4 - modrá lava metalíza
 • KAROQ Style 2,0 TDI / 110 kW 4x4 - biela moon metalíza

Najnovšie správy