Hlinený model ŠKODA VISION X exkluzívne vystavený v ŠKODA Múzeu

March 7, 2018
Od 7. do 18. 3. vystavuje ŠKODA Múzeum v Mladej Boleslavi model vozidla VISION X súbežne so svetovou premiérou na autosalóne v Ženeve.
  • Od 7. do 18. 3. vystavuje ŠKODA Múzeum v Mladej Boleslavi model vozidla VISION X
  • Exkluzívna prezentácia súbežne so svetovou premiérou na autosalóne v Ženeve
  • Štúdia mestského crossoveru ŠKODA VISION X ukazuje víziu mobility zajtrajška

Svetovú premiéru štúdie ŠKODA VISION X si môžu vychutnať nielen návštevníci autosalónu v Ženeve, ale s podobou mestského crossoveru budúcnosti sa môžu zoznámiť aj hostia ŠKODA Múzea v Mladej Boleslavi v Čechách. Od 7. do 18. marca múzeum vystavuje dizajnérsky hlinený model tohto automobilu v reálnej veľkosti.

Štúdia ŠKODA VISION X ukazuje víziu ekologickej mobility zajtrajška. Na pohon využíva spaľovací motor na stlačený zemný plyn, resp. benzín a elektromotor, čo prináša vysokú agilitu s nízkou úrovňou emisií - iba 89 g CO2/km. ŠKODA VISION X môže vďaka inovatívnemu hnaciemu ústrojenstvu využívať pohon predných, zadných alebo všetkých kolies podľa aktuálnej potreby. Spaľovacím motorom je agregát 1,5 TSI G-TEC preplňovaný turbodúchadlom. Bol vyvinutý špeciálne pre spaľovanie stlačeného zemného plynu a benzínu. Nádrže na CNG sa nachádzajú pod zadným sedadlom a za zadnou nápravou. Spaľovací motor roztáča kolesá prednej nápravy, kolesá zadnej nápravy v prípade potreby poháňa elektromotor. Kapacita kompaktných akumulátorov pre elektromotor postačí na to, aby štúdia poháňaná iba elektrinou prešla až dva kilometre. S kompaktnými proporciami sa ŠKODA VISION X predstavuje ako ideálny spoločník pre aktívny mestský životný štýl. Exteriér sa vyznačuje precíznymi líniami a jasnými kontúrami povrchu, ktoré zvýrazňujú dynamický charakter štúdie, lakovanej v odtieni farby FlexGreen.

Vystavením modelu VISION X mladoboleslavské ŠKODA Múzeum pokračuje v predstavovaní horúcich noviniek svojim návštevníkom súbežne so svetovou premiérou. Vlani sa veľkému záujmu ľudí tešilo predstavenie štúdie ŠKODA VISION E. Múzeum je výkladnou skriňou bohatej histórie automobilky ŠKODA. Minulý rok si jeho expozície prezrelo rekordných 254 143 návštevníkov.

Najnovšie správy