Finále série ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 v Slovenskom raji

September 4, 2018
V sobotu, 8. septembra, štartuje v Hrabušiciach horský maratón ŠKODA Slovenský raj, ktorý je záverečným podujatím série ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018.
 • Horský maratón ŠKODA Slovenský raj štartuje 8. septembra v Hrabušiciach
 • Atraktívne ceny môžu vyhrať aj hoby bajkeri
 • ŠKODA mestečko: Pretekárov i fanúšikov horskej cyklistiky čaká bohatý sprievodný program pre celé rodiny, vrátane detí
 • ŠKODA hľadá cyklorodinku: Posledná šanca vyhrať bajkerskú výbavu za 5000 eur

Piaty ročník najvýznamnejšej série pretekov horských cyklistov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 špurtuje do svojho finále. V sobotu, 8. septembra, štartuje v Hrabušiciach horský maratón ŠKODA Slovenský raj, ktorý je záverečným podujatím série. Preteky ponúkajú cyklistom tri súťažné trasy s náročnými stúpaniami a zjazdami v atraktívnych oblastiach Slovenského raja. Pre všetkých nadšencov a fanúšikov horskej cyklistiky, vrátane detí, je zároveň pripravený skvelý sprievodný program s množstvom atraktívnych podujatí pre celú rodinu. ŠKODA Slovenský raj je zároveň posledným podujatím súťaže ŠKODA hľadá cyklorodinku, v ktorej rodiny na bicykli môžu vyhrať bajkerskú výbavu v hodnote 5000 eur.

„Posledné preteky ŠKODA BIKE OPEN TOUR tohto roka sme pripravili v jednej z najkrajších prírodných lokalít Slovenska. Pre pretekárov a fanúšikov horskej cyklistiky to je ideálny záver športového leta. Využite túto príležitosť a príďte spolu so svojimi blízkymi a deťmi stráviť krásny deň v nádhernom prostred Slovenského raja. Užijete si deň plný športu, aktivít a kvalitného programu. Nudiť sa rozhodne nebudete,“ pozýva Marek Růžička, konateľ ŠKODA AUTO Slovensko.

Horský cyklomaratón ŠKODA Slovenský raj je šiestym a zároveň finálnym podujatím, ktorým vrcholí piaty ročník série najprestížnejších pretekov horských cyklistov ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018. Fanúšikov horskej cyklistiky čakajú tri trasy, ktoré vedú atraktívnymi oblasťami Slovenského raja v okolí obce Hrabušice a jej časti Podlesok. Najnáročnejšia trasa ELITE meria 106 km, stredná PROFI má 53 km a najkratšou je REKRE, ktorá meria 15 km.

Okrem pretekov organizátori pre všetkých pripravili aj bohatý sprievodný program v ŠKODA mestečku . Návštevníkov bude celým dňom sprevádzať moderátor Tomaggio, pre deti je pripravený nafukovací hrad, maľovanie na tvár a kreatívna detská zóna. Atraktívnym spestrením bude aj maľovanie na auto ŠKODA KAROQ. Deti zažijú zábavu a adrenalín aj na obľúbenej cykloštafete, kde si môžu overiť svoju zručnosť na bicykli.

Škoda Hľadá cyklorodinku

Posledný diel série MTB maratónov je zároveň aj poslednou príležitosťou pre cyklistickú verejnosť zapojiť sa do súťaže ŠKODA hľadá cyklorodinku. Stačí, ak rodina príde na ŠKODA BIKE OPEN TOUR, odfotí sa spolu na bicykloch a svoju fotku pridá na Instagram s hashtagmi #cyklorodinka2018 a #welovecyclingsk. Dostáva sa tak do hry nielen o titul Cyklorodinka roka 2018, ale môže vyhrať lákavé ceny, ako napríklad cyklovýbavu pre celú rodinu v hodnote 5000 eur.

ŠKODA Bike Open Tour 2018

Séria MTB maratónov s podporou generálneho partnera ŠKODA AUTO Slovensko sa skladá zo šiestich pretekov na území Slovenskej republiky v rôznych vekových a výkonnostných kategóriách, ktoré sa konajú od apríla do septembra. Na každé preteky sa môžu prihlásiť všetci fanúšikovia horskej cyklistiky – od registrovaných cyklistov, cez MTB nadšencov z radov amatérov až po deti. Pretekári súťažia v 11 kategóriách. Na každých pretekoch série ŠKODA BIKE OPEN TOUR organizátori pripravia množstvo sprievodných akcií, súťaží a bohatý program pre celú rodinu. Predošlé ročníky série oslovili už desaťtisíce priaznivcov horskej cyklistiky.

Ceny pre víťazov a tombola aj pre hoby bAjkerov

Každý účastník pretekov získa na prezentácii štartovací balíček. Víťazi každej kategórie získajú športové ceny značky ŠKODA. Účastníci, ktorí úspešne absolvujú jednotlivé maratóny v ŠKODA BIKE OPEN TOUR sérii, sa môžu zúčastniť jednotlivých tombol o celkovo 9 ŠKODA bajkov. Týchto výhercov určia jednotlivé tomboly tak, aby mal šancu na výhru každý hoby bajker. Výsledné bodovanie ŠKODA BIKE OPEN TOUR určí celkovo 33 víťazov v 11 kategóriách na prvých, druhých a tretích miestach. Bajkeri sa na preteky môžu prihlásiť na stránke www.welovecycling.sk.

Podrobnejšie informácie o ŠKODA BIKE OPEN TOUR nájdu fanúšikovia horskej cyklistiky na stránke www.welovecycling.sk/sbot, kde sa môžu na preteky série aj registrovať.

Kalendár podujatí ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018

28. 4. 2018 ŠKODA Svätojurský MTB maratón

19. 5. 2018 ŠKODA Dohňany – Púchov Trophy

23. 6. 2018 AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly

28. 7. 2018 ŠKODA STUPAVA TROPHY

11. 8. 2018 ŠKODA Horal MTB maratón

8. 9 .2018 ŠKODA Slovenský raj

Kategórie ŠKODA BIKE OPEN TOUR

 1. Kadeti 15 - 16 r.
 2. Juniori 17 - 18 r.
 3. Muži do 39 r.
 4. Muži 40 - 49 r.
 5. Muži 50 - 59 r.
 6. Muži 60 r. a viac
 7. Kadetky 15 - 16 r.
 8. Juniorky 17 - 18 r.
 9. Ženy 19 - 39 r.
 10. Ženy 40 - 49 r.
 11. Ženy 50 r. a viac.

ŠKODA a cyklistika

Spojenie cyklistiky so značkou ŠKODA siaha hlboko do minulosti, až ku vzniku samotnej automobilky. Bohatá úspešná história mladoboleslavskej automobilky sa začína písať v roku 1895, keď začala výrobu práve bicyklami. Od roku 2004 je ŠKODA partnerom a dodávateľom oficiálnych automobilov na najpopulárnejších cyklistických pretekoch sveta – Tour de France. Na legendárnej Tour zastrešuje aj jeden z dresov pre individuálne hodnotenie cyklistov – od roku 2004 bola partnerom bieleho dresu, od roku 2015 podporuje prestížny zelený dres. ŠKODA AUTO je oficiálnym partnerom zeleného dresu pre najlepších špurtérov aj na pretekoch okolo Španielska La Vuelta, ktoré podporuje od roku 2011.

ŠKODA je dlhodobým stabilným podporovateľom a partnerom aj slovenskej cyklistiky. Aktívne podporuje najväčšie domáce podujatie v cestnej cyklistike Okolo Slovenska. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko zároveň sedem rokov podporovala cyklistu Petra Velitsa, ktorý počas svojej kariéry získal tri tituly majstra sveta v tímovej časovke a je jedným z najúspešnejších cyklistov v histórii Slovenska.

Najnovšie správy