ŠKODA na autosalóne v Ženeve: V centre pozornosti bestseller aj ďalšie premiéry

March 6, 2017
Na 89. Medzinárodnom autosalóne v Ženeve (7. až 19. marca 2017) automobilka ŠKODA predstaví hneď niekoľko svetových a výstavných premiér.
  • Svetová premiéra modelov ŠKODA OCTAVIA RS 245 a ŠKODA OCTAVIA SCOUT
  • Svetová premiéra automobilov ŠKODA KODIAQ SCOUT a ŠKODA KODIAQ SPORTLINE
  • Premiéry modernizovaných modelov ŠKODA CITIGO, ŠKODA RAPID a RAPID SPACEBACK
  • ŠKODA FABIA prvýkrát s novým motorom 1,0 TSI
  • Expozícia značky ŠKODA v hale č. 2 na autosalóne v Ženeve má plochu 2 039 m2


Na 89. Medzinárodnom autosalóne v Ženeve (7. až 19. marca 2017) automobilka ŠKODA predstaví hneď niekoľko svetových a výstavných premiér. V popredí záujmu návštevníkov bude bestseller ŠKODA OCTAVIA. V Ženeve oslávia svetovú premiéru hneď dva varianty tohto najpredávanejšieho modelového radu českej značky: ŠKODA OCTAVIA RS 245 s motorom s výkonom 180 kW (245 k) a modernizovaný model ŠKODA OCTAVIA SCOUT. Ďalšími novinkami na ženevskom výstavisku Palexpo budú oba nové varianty veľkého SUV značky ŠKODA - model ŠKODA KODIAQ SCOUT a ŠKODA KODIAQ SPORTLINE. Premiéry sa dočkajú tiež prepracované modely ŠKODA RAPID a ŠKODA RAPID SPACEBACK, modernizovaný automobil ŠKODA CITIGO a tiež ŠKODA FABIA s novým motorom 1,0 TSI.


Svetová premiéra automobilov ŠKODA OCTAVIA RS 245 a ŠKODA OCTAVIA SCOUT


Nová ŠKODA OCTAVIA RS 245 s výkonným motorom a modernou konštrukciou podvozku, vrátane elektronicky riadenej uzávierky predného diferenciálu (VAQ), prináša vrcholný pôžitok z jazdy. Kompaktný športiak, ktorého špičkový výkon sa zvýšil na 180 kW (245 k), bude v ponuke ako liftback aj ako kombi. Jeho dynamické parametre sú impozantné: zrýchlenie z 0 na 100 km/h iba za 6,6 s, maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h a maximálny krútiaci moment 370 Nm, ktorý je dostupný v rozsahu otáčok od 1 600 do 4 300 min-1. Vďaka športovému podvozku je svetlá výška vozidla ŠKODA OCTAVIA RS 245 oproti bežným modelom tohto modelového radu o 15 mm nižšia, rozchod kolies zadnej nápravy je oproti predchádzajúcemu vyhotoveniu o 30 mm širší. Sériové kolesá z ľahkej zliatiny a v čiernom dizajne majú priemer devätnásť palcov. Stabilizačný program ESC so športovým režimom a elektronicky riadenou uzávierkou predného diferenciálu VAQ zvýrazňujú dynamický charakter vozidla. To isté platí pre progresívne riadenie a voliteľne dodávaný adaptívny podvozok DCC (Dynamic Chassis Control).


Robustný off-roadový vzhľad, mnohostranné využitie, silné a úsporné motory, štandardne dodávaný pohon všetkých kolies 4×4 - to sú typické znaky, ktorými sa vyznačuje ŠKODA OCTAVIA SCOUT. Ako všetky nové modely radu OCTAVIA má aj SCOUT novú prednú časť s nadväzujúcimi svetlometmi a zmenenú zadnú časť. Jej špecifický, robustný vzhľad zvýrazňujú špeciálne prvky: okrem iných na strieborno a čierno lakované časti nárazníkov, tmavé lemy blatníkov a nástavce prahov, sedemnásťpalcové kolesá z ľahkej zliatiny aj zväčšenie rozchodu zadnej nápravy. Súčasťou štandardnej výbavy je tiež paket pre zlé cesty Driving Mode Select s funkciou Off-road, LED denné svietenie a zadné skupinové svetlá v tvare písmena C.


Svetová premiéra automobilov ŠKODA KODIAQ SCOUT a ŠKODA KODIAQ SPORTLINE


Ďalším lákadlom expozície v hale č. 2 ženevského autosalónu budú veľké SUV značky ŠKODA. V popredí záujmu budú najmä dva jeho varianty. Svoju svetovú premiéru tu budú mať ŠKODA KODIAQ SCOUT a ŠKODA KODIAQ SPORTLINE. S novým variantom ŠKODA KODIAQ SCOUT česká automobilka pokračuje vo svojej ofenzíve v segmente SUV. Toto vozidlo je sériovo vybavené pohonom všetkých kolies a ako opticky, tak aj technicky zdôrazňuje svoje off-roadové kvality. Pre priaznivcov športového štýlu česká automobilka navrhla vozidlo ŠKODA KODIAQ SPORTLINE, elegantnú a dynamickú verziu tohto SUV. Interiér a exteriér zdobia špeciálne dizajnové prvky. Pre model ŠKODA KODIAQ SPORTLINE sú k dispozícii štyri motorizácie: dva zážihové motory TSI a dva vznetové motory TDI s výkonom v rozsahu od 110 kW (150 k) do 140 kW (190 k). ŠKODA KODIAQ SPORTLINE akcentuje intenzívne potešenie z jazdy.


Premiéra modernizovaných vozidiel ŠKODA RAPID a ŠKODA RAPID SPACEBACK


Automobil ŠKODA RAPID nastavuje vo svojom segmente nové meradlá priestrannosti. Dizajn a výbava sú prepracované. Vylepšené vozidlo ŠKODA RAPID SPACEBACK bude v Ženeve predstavené v špeciálnej športovej verzii MONTE CARLO. Vďaka mnohým čiernym prvkom karosérie tento 4 303 mm dlhý model pôsobí športovo hneď na prvý pohľad. Pri pohľade zozadu zaujme predovšetkým štandardne dodávaným predĺženým oknom piatych dverí, ktoré plynule prechádza z hornej hrany veľkého veka batožinového priestoru. Združené zadné svetlá s čiernymi doplnkami ladia s čiernym zafarbením.


Premiéra modernizovaného modelu ŠKODA CITIGO


Prepracovaný model ŠKODA CITIGO sa v Ženeve predstavuje s úplne novou prednou časťou a modernizovaným interiérom. Mestské vozidlo, ktoré je v ponuke v troj- aj päťdverovej verzii, presvedčí veľkorysou ponukou priestoru na malom pôdoryse, veľmi dobrou prehľadnosťou karosérie, vysokou úrovňou bezpečnosti, dobrou ovládateľnosťou, mimoriadne úspornými benzínovými motormi MPI a tradične atraktívnym pomerom ceny a výkonu.


Premiéra modelu ŠKODA FABIA s novým trojvalcovým motorom 1,0 TSI


Tretia generácia vozidla ŠKODA FABIA presvedčí dynamickým a atraktívnym dizajnom, veľkou ponukou priestoru, inovatívnymi bezpečnostnými, komfortnými a infotainment systémami a mnohými Simply Clever riešeniami. Ako novinku má model FABIA k dispozícii aj dynamický a úsporný nový trojvalcový motor v dvoch výkonových verziách. Nový motor s nízkou úrovňou vnútorného trenia pracuje ticho a kultivovane, za čo o.i. vďačí vyváženým komponentom kľukového mechanizmu, piestom z hliníkovej zliatiny a kovaným ojniciam. Vďaka vstrekovaciemu tlaku, zvýšenému až na 250 barov, ponúka nový litrový motor v oboch výkonových variantoch dobré jazdné vlastnosti a až o 6 percent nižšiu spotrebu.


Najnovšie správy