Na tohtoročnom medzinárodnom autosalóne v Ženeve ŠKODA AUTO predstavuje priekopnícku štúdiu a rad modelových noviniek. Svetlá reflektorov mieria na novú štúdiu mestského crossoveru ŠKODA VISION X, ktorá je predzvesťou ďalšieho rozvoja modelovej palety v segmente SUV. Svetovú premiéru zažívajú v Ženeve aj výrazne prepracovaná ŠKODA FABIA a ŠKODA KODIAQ Laurin & Klement – nové vrcholné vyhotovenie úspešného SUV. Interaktívny pohľad na technológie, materiály, kvalitu a 'Simply Clever' prvky svojich modelov. ŠKODA AUTO ponúka v modernom inovačnom tuneli, ktorý je srdcom stánku v hale 2.

ŠKODA VISION X

Emocionálne ladená štúdia kladie dôraz na trvalo udržateľný rozvoj

Športový, kompaktný a plný pokročilých technológií. Tak vidí ŠKODA budúci mestský crossover. Nová štúdia prináša charakteristické znaky úspešných modelov SUV značky ŠKODA do ďalšieho segmentu vozidiel. ŠKODA VISION X má premiéru na medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2018. Kompaktné rozmery, krátke previsy a precízne línie zdôrazňujú dynamický a športový charakter tohto automobilu. Interiér ponúka inovatívne funkcie infotainmentu. Veľkou novinkou je k životnému prostrediu šetrná koncepcia pohonu – kombinuje prevádzku na CNG, benzín a na elektrinu, ktorá zabezpečuje rýchlu odozvu, väčšiu pružnosť a emisné hodnoty CO2 pod hranicou 90 g/km.

NOVÁ ŠKODA FABIA

Úspešné malé auto s mnohými novinkami

Ako atraktívny automobil sa prezentuje tiež výrazne prepracovaný model ŠKODA FABIA. Nový dizajn prednej a zadnej časti dodáva automobilu elegantný a zároveň dynamický vzhľad. Navyše sú prvýkrát v ponuke LED predné svetlomety a LED zadné skupinové svetlá. Nový dizajn združeného panelu prístrojov a nové vyhotovenie sedadiel osviežujú vzhľad celého interiéru. Rozšírená je aj ponuka asistenčných systémov a prvkov Simply Clever. Automobily ŠKODA FABIA a ŠKODA FABIA COMBI budú poháňať živé a úsporné benzínové motory. V ponuke sú štyri agregáty s výkonom od 44 do 81 kW.

ŠKODA KODIAQ L&K

Exkluzívna vrcholná verzia úspešného SUV

Automobil ŠKODA KODIAQ L&K charakterizujú individuálne dizajnové prvky a exkluzívna štandardná výbava. Vrcholná verzia veľkého SUV má 19-palcové kolesá z ľahkej zliatiny Sirius, LED svetlomety, chrómovanú masku chladiča a špecifický predný a zadný nárazník. Elegantný a štýlový vzhľad interiéru vozidla ŠKODA KODIAQ L&K zvýrazňujú kožou čalúnené sedadlá a dekoračné lišty s osobitým dizajnom. S uvedením modelu ŠKODA KODIAQ L&K na trh príde aj v tomto veľkom SUV značky ŠKODA k zmene v ponuke motorov. Novinkou je benzínový motor 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) a benzínový motor 2,0 TSI s výkonom 140 kW (190 k).

DIGITÁLNY PRÍSTROJOVÝ PANEL

Digitálny prístrojový panel k dispozícii aj v ďalších modeloch značky ŠKODA

Digitálny prístrojový panel, ktorý bol prvýkrát predstavený v kompaktnom SUV ŠKODA KAROQ, bude k dispozícii aj v automobiloch ŠKODA OCTAVIA, ŠKODA SUPERB a ŠKODA KODIAQ. K dispozícii je niekoľko režimov zobrazenia. Individuálne nastaviť možno aj veľkosť a umiestnenie jednotlivých informácií. Okrem aktuálnej rýchlosti, otáčok motora, ukazovateľa stavu paliva v nádrži alebo navigačnej mapy je tiež možné na displeji prístrojového panela zobraziť informácie hudobného systému, telefónu alebo asistenčných systémov.

ŠKODA OCTAVIA RS

Ešte viac zábavy pri riadení vozidiel ŠKODA OCTAVIA RS

O maximálny zážitok z riadenia sa postará automobil ŠKODA OCTAVIA RS. V Ženeve bude prvýkrát predstavená s voliteľným balíčkom Challenge Plus, ktorý obsahuje exkluzívne dizajnové a výbavové prvky v exteriéri aj interiéri. Od leta 2018 sa o dynamické zrýchlenie tohto športovo ladeného vrcholného modelu bude starať benzínový motor 2,0 TSI s výkonom 180 kW (245 k). Športové ambície modelu ŠKODA OCTAVIA RS zvýrazňuje elektrohydraulicky ovládaná uzávierka predného diferenciálu VAQ.

ŠTÚDIA KOLOBEŽKY ŠKODA

Trvalo udržateľná a nekomplikovaná mobilita

Koncept kolobežky s logom ŠKODA je najnovším prvkom ,Simply Clever' pre trvalo udržateľnú mobilitu v mestskom prostredí. Patentovaný skladací mechanizmus umožňuje kolobežku jednoducho umiestniť nad dojazdové náhradné koleso a pod podlahu batožinového priestoru automobilov ŠKODA OCTAVIA a ŠKODA SUPERB.

TLAČOVÁ KONFERENCIA

Stánok ŠKODA
Č. 2168, Hala 2

Utorok, 6. marca 2018
8:20 - 8:35 SEČ

OTVÁRACIE HODINY

Dni pre tlač: 6. - 7. marca 2018
Dni pre verejnosť: 8. - 18. marca 2018

Pondelok - Piatok 10:00 - 20:00
Sobota - Nedeľa 9:00 - 19:00

MIESTO KONANIA

Palexpo
Route François-Peyrot 30,
1218 Le Grand-Saconnex / Ženeva, Švajčiarsko

https://www.gims.swiss/en/