8/10 - 8/10/2019

ŠKODA BIKE OPEN TOUR

Najväčšia séria horských maratónov na Slovensku vstupuje do šiestej sezóny. Tento rok sme si pripravili zaujímavé novinky, a to nielen pre súťažiacich. Čo však ostáva, je čistá radosť z pretekania a dôvod si zasúťažiť s ostatnými bikermi.

Prestížne preteky pre všetkých

ŠKODA BIKE OPEN TOUR sa počas svojej existencie vypracoval na prestížne a najvýznamnejšie preteky pre MTB bajkerov. Séria MTB maratónov v tohtoročnej sezóne vstupuje do šiesteho ročníka.

Podujatia sú otvorené pre všetkých fanúšikov horskej cyklistiky – prihlásiť sa tak môžu nielen profesionálni cyklisti a amatéri, ale aj hobby bajkeri. Sú zároveň pripravené tak, aby ponúkli možnosť zapojiť sa naozaj všetkým, preto sú k dispozícii rôzne vekové a výkonnostné kategórie.

Organizátori pred štartom ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 oznámili niekoľko zásadných zmien. Na účastníkov pretekov čakajú celkovo 3 nové lokality.

Bajkeri tak preveria svoju kondíciu nielen v dobre známom teréne Svätého Jura, či Svitu a Liptova, ale aj Horehronia, Levočských vrchov a okolia Rajeckých Teplíc. Dokopy ich čaká 5 náročných pretekov .

Novinkou je aj skutočne atraktívna výhra – nová ŠKODA FABIA COMBI so skvelou výbavou na cyklistické výlety. Do záverečnej tomboly, z ktorej sa bude hlavná výhra žrebovať, budú zaradení všetci bajkeri, ktorí sa zúčastnia najmenej na štyroch pretekoch série.

Hlavná cena dopĺňa bohatú ponuku cien pre účastníkov na jednotlivých podujatiach.

Jednou z najväčších devíz pretekov ŠKODA BIKE OPEN TOUR je možnosť pretekať v krásnej slovenskej prírode. Preto organizátori kladú dôraz na „zelený“ prístup k celému priebehu pretekov. Od tohto roka bude ich prístup ešte šetrnejší k životnému prostrediu. Organizátori ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2019 sa zaviazali, že v maximálnej možnej miere zabezpečia na každom podujatí série používanie materiálov šetrných k životnému prostrediu namiesto plastov.

ŠKODA Svätojurský MTB maratón

13. 4. 2019

ŠKODA Vlko Hron MTB na Horehroní

4. 5. 2019

ŠKODA MTB maratón Levočské vrchy - Levoča

25. 5. 2019

ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice

15. 6. 2019

ŠKODA HORAL MTB maratón vo Svite

10. 8. 2019

Teší sa na vás

Tím ŠKODA AUTO Slovensko

MTB séria so všetkým, čo k tomu patrí

Na každých pretekoch série ŠKODA BIKE OPEN TOUR nebude chýbať množstvo sprievodných akcií, súťaží a bohatý program pre celú rodinu. Organizátori sľubujú všetkým účastníkom podujatí ešte viac zábavy, než si užili v predchádzajúcich ročníkoch.