9/18 - 9/21/2019

Okolo Slovenska 2019

Etapové preteky v kategórii UCI 2.1 ovládnu na niekoľko dní slovenské cesty.

Tretí septembrový týždeň ožije Slovensko vrcholovou cyklistikou.

Bardejov, Ružomberok, Hlohovec i Senica sa stanú štartom a cieľom 63. ročníka medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska.

Na Okolo Slovenska sa môžeme od 18. do 21. septembra 2019 tešiť na 5 etáp, ktorých charakteristika je viac než zaujímavá. Počas nich prejdú cyklisti cez päť samosprávnych krajov, od východu našej krajiny až po západnú hranicu celkom 714 km s 10 rýchlostnými a 14 vrchárskymi prémiami. 

O celkové poradie budú bojovať pretekári ako E. Buchmann, štvrtý muž tohtoročnej Tour de France, J. Polanc, víťaz dvoch etáp na Gire alebo aj B. Jungels, víťaz klasiky Liége-Bastogne-Liége. Núdza nebude ani o šprintérov. I keď budeme musieť oželieť absenciu P. Sagana, organizátori dokázali zaňho nájsť primeranú náhradu. O etapové víťazstva zabojujú hviezdy typu E. Viviani, A. Kristoff, A. Démare či Y. Lampaert.

Na štarte nebude chýbať ani početná suita slovenských pretekárov z kontinentálnych a World Tour celkov. Práve Slováci majú v pelotóne najväčšie zastúpenie – celkovo 17 jazdcov. Na ich čelo sa radí dvojica jazdcov tímu BORA-hansgrohe, E. Baška a J. Sagan. Doplnia ich aj dva celky, Dukla Banská Bystrica a tím Slovensko, poskladaný prevažne z nádejných mladších jazdcov.

Naša cyklo kolekcia

Nášho dedičstva sa držíme dodnes a okrem bicyklov ponúkame aj cyklistické príslušenstvo a oblečenie.