10/3 - 10/6/2019

Autosalón Nitra 2019

Po roku sa opäť vraciame do Nitry, kam privezieme niekoľko horúcich noviniek.

Zažite slovenské premiéry našich noviniek na autosalóne v Nitre.

Hlavnou hviezdou značky ŠKODA na nitrianskom autosalóne bude model ŠKODA KAMIQ, ktorý sa predstaví fanúšikom značky a návštevníkom podujatia hneď v niekoľkých variantoch. Vozidlom ŠKODA KAMIQ rozširuje ŠKODA úspešnú ponuku vozidiel SUV na Slovensku o tretí model a po prvý raz tak dopĺňa silne rastúci segment mestských SUV. KAMIQ v sebe spája klasické prednosti vozidla SUV, akými sú vyššia svetlá výška či zvýšená pozícia sedadiel s agilitou kompaktného vozidla a emocionálnym dizajnom typickým pre značku ŠKODA.

Na návštevníkov nitrianskeho autosalónu tiež čaká predstavenie riešenia elektromobility. Elektrizujúca expozícia stánku značky ŠKODA počíta s prítomnosťou nových modelov, ktoré sú súčasťou novej rodiny iV spájajúcej elektrifikované vozidlá a riešenia v oblasti mobility. Písmeno „i“ označuje hneď niekoľko skvelých vlastností, ktoré charakterizujú vozidlá ŠKODA iV - „inovatívne“, „inteligentné“, „ikonické“ a „inšpiratívne“. Pod touto značkou sa nadšencom elektromobility predstaví nový Superb iV s plug-in hybridným pohonom a prvé plne elektrické vozidlo ŠKODA CITIGOe s dojazdom až 260 km podľa normy WLTP.

Okrem trojice modelov KAMIQ a noviniek s elektrifikovaným pohonom SUPERB iV a CITIGOe si na stánku značky ŠKODA fanúšikovia značky tiež budú môcť detailne prehliadnuť modely SCALA (Style 1.0 TSI), OCTAVIA RS (RS, 2.0 TSI), FABIA COMBI (Style, 1.0 TSI), KAROQ (Sportline, 2.0 TSI) či SUPERB COMBI SCOUT (Scout, 2.0 TDI).

Naše výstavné premiéry

ŠKODA KAMIQ

V rámci obľúbeného segmentu mestských SUV model ŠKODA KAMIQ v sebe spája klasické prednosti vozidla SUV, akými sú zvýšená svetlá výška alebo pohodlná pozícia sedadiel, s agilitou kompaktného vozidla.

ŠKODA CITIGOe iV

ŠKODA CITIGOe iV je prvé čisto elektrické vozidlo značky ŠKODA. Lokálne bezemisné mestské vozidlo vybavené elektromotorom s výkonom 61 kW sa skvele hodí do miest. Li-Ion batéria umožňuje dojazd až 265 km v režime WLTP.

ŠKODA SUPERB iV

SUPERB iV je prvé vozidlo značky s plug-in-hybridným pohonom, ktoré kombinuje benzínový motor 1,4 TSI s výkonom 115 kW (156 k) s elektromotorom s výkonom 85 kW. Táto kombinácia umožňuje mimoriadne ekologickú jazdu bez obmedzenia dynamiky.