5/5 - 5/21/2017
Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji IIHF 2017

ŠKODA je už po dvadsiaty piaty raz oficiálnym hlavným sponzorom a automobilovým partnerom Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa tento rok konajú v Kolíne nad Rýnom a v Paríži. Vďaka tomu sme stále držiteľom zápisu do Guinnessovej knihy rekordov za najdlhší sponzoring športových majstrovstiev sveta v histórii.

Je to aj naša hra!

Pred začiatkom 81. Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji odovzdala ŠKODA Medzinárodnej federácii ľadového hokeja 55 automobilov. Flotila vozidiel ŠKODA, ktorú v tomto roku tvoria modely OCTAVIA, SUPERB a KODIAQ, každoročne počas svojho pôsobenia na majstrovstvách sveta prejde v priemere 250 000 kilometrov. Za 25 rokov to predstavuje vyše šesť miliónov kilometrov. Automobily ŠKODA tak v prepočte obišli približne 140-krát zemeguľu, pričom jazda nemusela byť ani raz prerušená pre technickú poruchu.

Mobilná appka IIHF 2017

Oficiálna aplikácia IIHF pre sezónu 2017 je top spoločníkom všetkých hokejových fanúšikov a zdrojom informácií na dosah ruky. Užívajte si hru s live notifikáciami a štatistikami hier v reálnom čase. Podporte svoj tím a ukážte svoju podporu na sociálnych sieťach alebo si prečítajte karty hráčov a tímov s historickými dátami.

ŠKODA a ľadový hokej

Základný kameň tohto partnerstva položila česká firma už pred 25 rokmi. Od roku 1993 je ŠKODA AUTO pri každoročne organizovaných Majstrovstvách sveta IIHF v ľadovom hokeji v centre pozornosti ako hlavný sponzor. Vďaka najdlhšiemu sponzoringu MS v histórii športu sa automobilka opakovane zapisuje do Guinnessovej knihy rekordov.

Jubilejných pätnásť rokov trvá aj spolupráca značky ŠKODA so SZĽH a slovenskej hokejovej reprezentácie v pozícii top partnera. Logo ŠKODA tak budú počas MS IIHF 2017 nosiť na svojich dresoch a prilbách aj hráči slovenskej reprezentácie.

Na Slovensku je mladoboleslavská značka hlavným partnerom aj najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Extraliga. ŠKODA podporuje aj hendikepovaných sledge hokejistov. Od roku 2012 značka tiež výrazne podporuje dorast. ŠKODA Junior Ice Hockey Cup ponúka mladým talentom príležitosť preukázať svoje schopnosti.