9/10 - 9/22/2019

IAA Frankfurt 2019

ŠKODA na autosalóne v nemeckom Frankfurte nad Mohanom

Začiatok trvalo udržateľnej budúcnosti

Predstavením novej značky ŠKODA iV a prvých sériovo vyrábaných elektrifikovaných vozidiel ŠKODA SUPERB iV a ŠKODA CITIGOe iV vstupuje značka ŠKODA do éry elektromobility. Okrem prvého vozidla ŠKODA s plug-in hybridným pohonom, modelu SUPERB iV, dopĺňa ponuku nedávno modernizovanej vlajkovej lode robustný verzie SUPERB SCOUT. Rozšírenie modelovej rady sa dočkali aj modely SCALA a mestské SUV KAMIQ. Nová výbavová varianta MONTE CARLO dodáva týmto autám športovo-lifestylový tón. Nové verzie SCALA G-TEC a KAMIQ G-TEC dopĺňajú ponuku úsporných a veľmi ekologických vozidiel značky ŠKODA s pohonom na zemný plyn. ŠKODA AUTO intenzívne podporuje oblasť digitalizácie v rámci svojej Stratégie 2025. ŠKODA AUTO DigiLab uvedie na trh niekoľko digitálnych služieb.

Prvé elektrifikované modely

ŠKODA SUPERB iV

SUPERB iV je prvé vozidlo značky ŠKODA s plug-in-hybridným pohonom, ktoré kombinuje benzínový motor 1,4 TSI s výkonom 115 kW (156 k) s elektromotorom s výkonom 85 kW. Táto kombinácia s maximálnym systémovým výkonom 160 kW (218 k) umožňuje mimoriadne ekologickú jazdu bez obmedzenia dynamiky. ŠKODA SUPERB iV spĺňa emisnú normu Euro 6d‑TEMP. Hodnota emisií CO2 je menej ako 40 g/km. Batéria, ktorá ma kapacitu 13 kWh, umožňuje čisto elektrickú a lokálne bezemisnú prevádzku s dojazdom až 55 km podľa režimu WLTP. Je možné ju nabiť z bežnej domácej zásuvky, wallboxu, počas jazdy na benzín alebo rekuperáciou brzdnej energie. V kombinácii s benzínovým motorom je dojazd 850 km. ŠKODA SUPERB iV ponúka aj najnovšiu generáciu infotainment systému.

ŠKODA CITIGOe iV

ŠKODA CITIGOe iV je prvé čisto elektrické vozidlo značky ŠKODA. Vďaka dĺžke 3 597 mm sa lokálne bezemisné mestské vozidlo, ktoré je vybavené elektromotorom s výkonom 61 kW, skvele hodí do miest. Lithium‑iontová batéria umožňuje dojazd až 265 km v režime WLTP. Po vyčerpaní elektrickej energie je možné batériu dobiť pomocou kábla kombinovaného nabíjacieho systému (CCS) na rýchlonabíjacej stanici na jednosmerný prúd s výkonom 40 kW na 80 % kapacity za 1 hodinu.

Elektromobilita

ŠKODA vstúpila so značkou iV do novej éry

V polovici mája predstavila ŠKODA AUTO v Bratislave novú značku pre elektrifikované vozy s názvom iV. Pri tejto príležitosti predstavila tiež prvé dva elektrifikované sériové vozidlá v histórii značky. Čisto elektrický model CITIGOe iV a SUPERB iV s plug-in hybridným pohonom ponúka "Simply Clever" e-mobilitu a to vďaka krátkym dobíjacím časom, dlhému dojazdu a dostupným cenám. ŠKODA AUTO tak oficiálne vstupuje do éry elektromobility a podniká kroky v príprave na úspešnú budúcnosť.

Od septembra 2019 vyrába hlavný závod ŠKODA AUTO elektrické komponenty pre niektoré značky koncernu Volkswagen. Automobilka vyrába v Mladej Boleslavi vysokonapäťové trakčné batérie. Súčasne ŠKODA AUTO buduje výkonnú dobíjacie infraštruktúru pre elektrické vozidlá.

Do roku 2025 plánuje ŠKODA AUTO výstavbu približne 7 000 dobíjacích staníc a investície vo výške približne 32 miliónov eur. ŠKODA AUTO tiež intenzívne pripravuje zamestnancov na elektromobilitu. Už viac ako 13 000 zamestnancov absolvovalo školenia zamerané na výrobu elektrických vozidiel.

Premiéra modelov MONTE CARLO

ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO

ŠKODA pokračuje v tradícii športovo-lifestylových výbavových variantov MONTE CARLO a predstaví ho aj v novom mestskom SUV ŠKODA KAMIQ. Dynamickými čiernymi dizajnovými prvkami MONTE CARLO odkazuje najnovšie SUV značky ŠKODA na úspešnú súťažnú históriu značky a navyše ponúka rozsiahlu štandardnú výbavu. Vrcholový výbavový stupeň modelu KAMIQ bude k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu. 

ŠKODA SCALA MONTE CARLO

ŠKODA rozširuje paletu svojho nového kompaktného modelu SCALA o obľúbenú výbavovú líniu MONTE CARLO. Je poctou úspešnej súťažnej histórii automobilky a svojimi čiernymi prvkami a čiernym nápisom ŠKODA na zadnej časti dodáva dynamickému modelu SCALA ešte športovejší charakter. 

Stánok ŠKODA
A11, Hall 3

ŠKODA Insight
9. septembra 2019 14:00 - 14:35

Tlačová konferencia ŠKODA
10. septembra 2019 11:45 - 12:00

Tlačové dni: 10. - 11. septembra 2019 
8:00 - 18:00

Dni pre verejnosť: 12. - 22. septembra 2019
Pondelok - Nedeľa 9:00 - 19:00 

Deň po práci:  piatok, 20. septembra 2019
11:00 – 22:00

Messe Frankfurt
60327 Frankfurt am Main, Nemecko

https://www.iaa.de