Futuristický veľtrh

ŠKODA AUTO DigiLab je partnerom Future Port Prague
ŠKODA AUTO DigiLab je partnerom Future Port Prague

ŠKODA AUTO DigiLab je partnerom Future Port Prague

30. 8. 2018

ŠKODA AUTO DigiLab podporí futuristický veľtrh Future Port Prague v dňoch 6. a 7. septembra ako oficiálny partner.

  • Future Port Prague je najväčšou akciou o technologických inováciách v strednej Európe
  • ŠKODA AUTO vystaví na futuristickom veľtrhu koncepčnú štúdiu VISION X

ŠKODA AUTO DigiLab podporí futuristický veľtrh Future Port Prague v dňoch 6. a 7. septembra ako oficiálny partner. Dielňa nápadov automobilky z Mladej Boleslavi predstaví aktuálne projekty a inovatívne vychytávky. Na festivale chce zároveň hľadať nové talenty. ŠKODA AUTO okrem toho vystaví aj štúdiu crossoveru VISION X. Bude to po prvýkrát pred odborným publikom v Českej republike.

Andre Wehner, Chief Digital Officer v ŠKODA AUTO vysvetľuje: „Ako najväčšia platforma pre výmenu technologických inovácií v strednej Európe nám Future Port Prague ponúka optimálne prostredie pre získanie mladých talentov pre naše vízie o mobilite budúcnosti.“ Zakladateľ Martin Holečko doplňuje: „Future Port ponúka každému šancu zakúsiť budúcnosť už dnes. Konkrétne, naživo priamo na mieste a to aj vďaka inšpiratívnym rozhovorom a prednáškam,“ zdôrazňuje.

Okrem konferencie, dielní a sympózia o etike strojov je centrálnou súčasťou Future Port taktiež festival. ŠKODA AUTO tu vystaví koncepčnú štúdiu crossoveru VISION X, ktorá oslávila svoju svetovú premiéru v marci na ženevskom autosalóne. V Prahe ju automobilka ukáže širokému publiku prvýkrát v Českej republike. Štúdia je prvým hybridným vozidlom v histórii ŠKODA, ktoré kombinuje pohony na CNG, benzín i elektrinu. Vozidlo dôsledne rozvíja digitalizáciu modelov ŠKODA a ponúka digitálne služby súvisiace s mobilitou ako Smart Parking, carsharingovú službu HoppyGo alebo CareDriver – službu ponúkajúcu mobilitu ľuďom, ktorí potrebujú pomoc pri každodenných cestách.

Okrem toho prezentujú ŠKODA AUTO spoločne so ŠKODA AUTO DigiLab svoje dva carsharingové projekty: HoppyGo, službu zdieľania vozov medzi súkromnými osobami, a Uniqway, carsharingový model pre študentov. „Zdieľanú ekonomiku“, teda zdieľanie vecí a služieb, považuje ŠKODA AUTO rovnako tak za súčasť mobility zajtrajška, ako digitálne služby súvisiace s mobilitou.

ŠKODA AUTO DigiLab prezentuje na festivale Future Port Prague aktuálne projekty a inovatívne vychtávky. Súčasťou oficiálneho programu bude Impact Meeting "Future of Mobility" organizovaný v ŠKODA AUTO DigiLab počas druhého dňa podujatia. V diskusii sa stretnú najuznávanejší rečníci a odborníci z celého sveta. Budú diskutovať o trendoch budúcnosti mobility a s ňou spojené businessové príležitosti, ktoré môžu pomôcť súčasnému automobilovému priemyslu k ďalšiemu rozvoju. Okrem toho hľadá pražská dielňa nápadov na akcii talentovaných mladých ľudí, ktorí prichádzajú s vlastnými nápadmi k rozvoju digitálnych riešení mobility a chcú aktívne spoluutvárať transformáciu podniku na „Simply Clever“ spoločnosť ponúkajúcu najlepšie riešenia mobility“.

Aktuálne tlačové správy

Všetky tlačové správy a novinky