Jedinečné a atraktívne vozidlo

Piata študentská štúdia dostala meno ŠKODA SUNROQ
Piata študentská štúdia dostala meno ŠKODA SUNROQ

Piata študentská štúdia dostala meno ŠKODA SUNROQ

5. 6. 2018

Jedinečný automobil postavilo 23 žiakov podnikového učilišťa ŠKODA AUTO

  • Meno dokonale vystihuje ráz letného kabrioletu, ktorý vychádza z kompaktného SUV ŠKODA KAROQ
  • Zákazníci a fanúšikovia automobilov ŠKODA poslali na meno tohtoročného študentského automobilu stovky návrhov
  • Jedinečný automobil postavilo 23 žiakov podnikového učilišťa ŠKODA AUTO

Piaty študentský automobil, vytvorený žiakmi podnikového Stredného odborného učilišťa strojárskeho ŠKODA AUTO, sa volá ŠKODA SUNROQ. Na koncepcii kabrioletu, ktorý vychádza z populárneho kompaktného SUV ŠKODA KAROQ, približne osem mesiacov pracovalo 23 študentov zo siedmich rôznych odborov.

Jedným z posledných nutných krokov projektu Azubi Car, ktorý už piaty rok umožňuje študentom podnikového učilišťa vytvoriť vlastný unikátny koncept nového automobilu, je nájsť pre nový model auta vhodné meno. V tomto roku študenti prostredníctvom profilov automobilky na sociálnych sieťach vyzvali zákazníkov a fanúšikov značky ŠKODA, aby im návrhy mien posielali oni. Zo stoviek mien nakoniec vybrali SUNROQ. Nové meno kabrioletu dokonale sedí, pretože slnečné lúče si môžu v otvorenom vozidle s chuťou užívať naplno.

Autor víťazného návrhu za odmenu získal pozvánku na oficiálne predstavenie automobilu SUNROQ. Stretne sa nielen so žiakmi a ich učiteľmi, ale nový študentský automobil bude môcť aj osobne vyskúšať.

Aktuálne tlačové správy

Všetky tlačové správy a novinky