Trofej prvýkrát navrhla ŠKODA DESIGN

Bernhard Maier odovzdal trofej najužitočnejšiemu hráčovi
Bernhard Maier odovzdal trofej najužitočnejšiemu hráčovi

Bernhard Maier odovzdal trofej najužitočnejšiemu hráčovi

21. 5. 2018

Po vynikajúcom športovom výkone bol ako najužitočnejší hráč ocenený Patrick Kane z tímu USA.

  • Švédsko vyhralo 82. MS v ľadovom hokeji Medzinárodnej federácie ľadového hokeja (IIHF)
  • Viac než miliarda ľudí sledovala majstrovstvá sveta na televíznych obrazovkách; 525 000 fanúšikov držalo palce priamo v arénach v Kodani a Herningu
  • ŠKODA drží svetový rekord za najdlhšie hlavné sponzorstvo v športovej histórii

Švédsko vyhralo 82. Majstrovstvá sveta Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Po vynikajúcom športovom výkone bol ako najužitočnejší hráč ocenený Patrick Kane z tímu USA. Predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier mu po finálovom zápase v Royal aréne v Kodani odovzdal trofej, ktorú tento rok prvýkrát navrhla ŠKODA Design. Tradičná česká automobilka bola už 26. rok oficiálnym hlavným sponzorom Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji IIHF a dosiahla tak svetový rekord za najdlhšie hlavné sponzorstvo majstrovstiev sveta v športovej histórii.

Trofej pre najužitočnejšieho hráča Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktorú predseda predstavenstva Bernhard Maier odovzdal americkému útočníkovi Patrickovi Kaneovi, navrhla ŠKODA Design. Trofej, ktorá je vysoká 33 cm a široká 21,5 cm, vznikla v Českej republike a je poctou bohatej tradícii českého umeleckého sklárstva a krištáľu. Jej kryštalická štruktúra má predobraz aj v aktuálnych automobiloch značky ŠKODA – napríklad v svetlometoch a zadných skupinových svietidlách.

Počas 82. Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji IIHF bola spoločnosť ŠKODA AUTO ako oficiálny hlavný sponzor zviditeľnená na štadiónoch aj v ich okolí. Jej logo zdobilo mantinely a stredový kruh na vhadzovanie. Priamo na okraji hracej plochy boli stredobodom pozornosti tri modely automobilov značky ŠKODA - OCTAVIA COMBI RS, SUPERB a KAROQ. Okrem toho bola ŠKODA AUTO exkluzívnym partnerom Aplikácie IIHF. Tá poskytovala fanúšikom najrýchlejšieho tímového športu na svete zaujímavé správy zo zákulisia, štatistiky a ďalšie informácie o turnaji. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji IIHF v Dánsku sledovala na televíznych obrazovkách viac než miliarda ľudí, ďalších 525 000 fanúšikov držalo palce svojim tímom priamo v arénach v Kodani a Herningu.

Spoločnosť ŠKODA AUTO a ľadový hokej spája dlhoročné partnerstvo: tradičná česká automobilka podporovala Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji ako oficiálny hlavný sponzor už 26. rok za sebou. ŠKODA AUTO získala v Guinessovej knihe rekordov záznam o najdlhšom hlavnom sponzoringu majstrovstiev sveta v športovej histórii. Od roku 1992 je ŠKODA AUTO tiež automobilovým partnerom tejto významnej športovej udalosti. V roku 2018 zahŕňala flotila celkom 50 vozidiel, vrátane bestselleru OCTAVIA, vlajkovej lode SUPERB a modelov SUV KODIAQ a KAROQ.

Aktuálne tlačové správy

Všetky tlačové správy a novinky