60 rokov modelu ŠKODA FELICIA

Oslava 60. výročia modelu ŠKODA FELICIA
Oslava 60. výročia modelu ŠKODA FELICIA

Oslava 60. výročia modelu ŠKODA FELICIA

11. 5. 2018

ŠKODA AUTO usporiada 12. mája pred výrobným závodom v Kvasinách stretnutie priaznivcov dobových vozidiel ŠKODA FELICIA.

  • Stretnutie majiteľov dobových modelov ŠKODA FELICIA sa uskutoční už túto sobotu v Kvasinách
  • Súčasťou osláv bude aj výstava dobových vozidiel a súčasnej modelovej palety značky ŠKODA
  • Možnosť komentovaných prehliadok závodu v Kvasinách

ŠKODA AUTO usporiada 12. mája pred výrobným závodom v Kvasinách stretnutie priaznivcov dobových vozidiel ŠKODA FELICIA. Akcia sa koná na počesť 60. výročia tohoto modelu. Súčasťou akcie bude aj výstava súčasných modelov značky ŠKODA, spojená s ponukou predvádzacích jázd. Vozidla štartujú o 8:30 v Českej Skalici. Cieľ trasy bude o 9:15 pred závodom ŠKODA AUTO Kvasiny, kde majiteľov týchto vozidiel privíta široká verejnosť.

Sme hrdí na to, že môžeme osláviť významné výročie tohoto historického modelu v závode v Kvasinách, ktorý prešiel rozsiahlou modernizáciou a v ktorom bolo za viac než 70 rokov vyrobených tisíce vozidiel značky ŠKODA,“ hovorí riaditeľ závodu Kvasiny Jiří Černý. „Výroba vozidiel značky ŠKODA v Kvasinách sa začala v roku 1947 modelom ŠKODA SUPERB, ktorý je dodnes vlajkovou loďou značky,“ dodáva Černý.

Majitelia dobových modelov ŠKODA FELICIA sa zídu pred výrobným závodom v Kvasinách, aby tu spoločne s verejnosťou oslávili 60. výročie tohto modelu. Do kvasinského závodu zavítajú hrdí majitelia vozidiel ŠKODA FELICIA z Českej republiky, Slovenska, Nemecka a Rakúska. Kabriolet ŠKODA FELICIA zišiel po prvýkrát z výrobnej linky pred 60 rokmi v závode v Kvasinách, vtedy pod označením ŠKODA 450. Tu sa montoval od roku 1958 do roku 1964. V súčasnej dobe sa tu vyrábajú vozidlá ŠKODA modelových radov SUPERB, KODIAQ a KAROQ.

Takmer stovka vozidiel pri spanilej jazde prejde obcami a mestami v okolí závodu. Vozidla štartujú o 8:30 v Českej Skalici a budú pokračovať cez Veľkú Jesenicu, Slavětín, Bohuslavice, Pulice a Dobrušku. Cieľ trasy bude o 9:15 pred závodom ŠKODA AUTO Kvasiny. Okrem pôvodných vozidiel ŠKODA FELICIA sa môžu návštevníci tešiť aj na výstavu aktuálnych modelov značky ŠKODA. V niektorom z nich môžu absolvovať predvádzaciu jazdu.

Výrobný závod ŠKODA AUTO Kvasiny je otvorený aj verejnosti. Spoločnosť ŠKODA AUTO ponúka dvojhodinové komentované prehliadky, kde sa záujemci dozvedia o histórii a súčasnosti závodu. Skúsení sprievodcovia prevedú návštevníkov zvarovňou a montážou. Exkurzie sú bezplatné a konajú sa od pondelka do soboty, v dobe od 8:00 do 17:00 hod. Prehliadka je možná v českom, prípadne nemeckom jazyku. Konkrétny termín návštevy si môžu záujemcovia vopred dohodnúť telefonicky, alebo e-mailom. Viac informácií sa dozviete na webových stránkach ŠKODA Múzea.

Aktuálne tlačové správy

Všetky tlačové správy a novinky