Táto stránka je doplnkovým krokom k úvodnej stránke modelu. Kliknutím na tlačidlo sa dostanete späť.

Všetky podrobnosti, ktoré hľadáte

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE MODELU CITIGO MONTE CARLO

Rozmery vozidla

Bezpečnosť

Ďalšie bezpečnostné prvky

ŠKODA CITIGO MONTE CARLO nerobí v oblasti bezpečnosti žiadne kompromisy. Model ŠKODA CITIGO získal v roku 2011 za svoje ukážkové bezpečnostné prvky päť hviezdičiek v nárazovom teste Euro NCAP. Okrem už spomínaných bezpečnostných systémov má CITIGO MONTE CARLO v rámci štandardnej alebo doplnkovej výbavy tieto bezpečnostné prvky a systémy:

EDL pomáha pri zrýchľovaní alebo jazde do kopca s nedostatočným záberom jedného z poháňaných kolies. › ABS zabraňuje kolesám, aby sa zablokovali pri núdzovom brzdení alebo pri brzdení na klzkom povrchu. › MSR zabraňuje zablokovaniu poháňaných kolies pri spomaľovaní na hladkom povrchu. › Brzdový asistent pomáha vodičovi zvýšením brzdného tlaku v situácii, keď potrebuje núdzovo zabrzdiť. To môže podstatne skrátiť potrebnú brzdnú dráhu. › ASR zabezpečuje plynulý rozjazd a zrýchlenie bez pretáčania kolies na klzkom povrchu. › Elektronická kontrola tlaku v pneumatikách neustále informuje vodiča o hodnote tlaku v pneumatikách. › Blikanie brzdových svetiel znižuje riziko nárazu zozadu, najmä keď sa vozidlo blíži k dopravnej zápche na diaľnici alebo pri prudkom zabrzdení pred nečakanou prekážkou.

Ekologické technológie

Systém Štart/Stop

Systém Štart/Stop má za cieľ vypnúť motor zakaždým, keď beží zbytočne. Je to praktické najmä v mestskej premávke, keďže tým podstatne znižuje spotrebu paliva. Systém Štart/Stop sa aktivuje automaticky po naštartovaní motora a je možné ho kedykoľvek ručne vypnúť.

Systém Štart/Stop
Systém Štart/Stop
Rekuperácia brzdnej energie

Čo sa deje pri rekuperácii energie? Kinetická energia sa premieňa na využiteľnú elektrickú energiu, ktorá sa buď uchová v batérii, alebo využije v elektrických systémoch. Pri brzdení motorom alternátor dodáva elektrickú energiu na napájanie zariadení vozidla a dobíja batériu. Takto sa šetria pohonné hmoty, ktoré by sa inak museli vynaložiť na tento účel.

Rekuperácia brzdnej energie
Rekuperácia brzdnej energie